Časté dotazy

Otázka 1.

Je možné poznat zarybnění revíru včetně velikosti ryb?

Odpověď:

Samozřejmě, a to kdekoliv v republice. Stačí totiž v době příhodného počasí pro rybolov (přeháňky, déšť, teplota 15 – 20 C, atd.) rybařit non-stop 5 až 10 dnů, správně volit nástrahu , nejlépe provést alespoň  tři návštěvy jakéhokoliv revíru a velmi rychle zjistíme velikost ryb a zarybnění dané lokality. Pak si každý rybář udělá jasný přehled a úsudek o tom jestli jsou na revíru větší počty trofejních ryb nebo jestli loví jen malé ryby kterými jsou proslaveny téměř všechny svazové vody. Proto jsme m.j. revír otevřeli a každý slušný rybář si může zvednout svůj osobní rekord, což se u nás také i často stává, ať už jde o kapra, jesetera, amura a lína. Jinak vlastně  všude bohužel platí, že pokud na jakémkoliv revíru přes noc není správce je zde minimum opravdu trofejních ryb nebo žádné! To je prostě realita! Byli jsme také i svědky výlovů i 30 let nelovených vod, až na tolstolobiky a několik sumců tam nebylo nic. Posledními smutnými případy u nás je například Labe, Lipno, Mušov, Berounka atd. kde zmizely téměř všechny trofejní ryby, ale je to logické. Tyto vody jsou pod soustavným tlakem desetitisíců rybářů, přičemž většině jde hlavně o odnesené maso.. Bohužel pak si opravdu sportovní rybáři stěží mohou ulovit ryby 10 až 30kg, o jeseterech ani nemluvě. Jinak revír je zhruba tři až pětinásobně více zarybněn podle našich poznatků než téměř všechny chovné a soukromé vody.

Otázka 2.

Co když mám při rybolovu minimum záběrů nebo žádné?

Odpověď:

Vše již bylo vysvětleno, ale i tak, bilancování rybáře, který se na revíru zdrží pár dnů s tím, že ryby neberou nebo dokonce nejsou (!) a poté podrobí jakýkoliv revír nejrůznější kritice,  svědčí o jeho celkové rybářské nezkušenosti. Největší profesionálové ( a to nejen v rybařině) totiž během roku stráví na rybách často stovky i tisíce hodin a volí týdenní i dvoutýdenní výpravy kamkoliv! I když v revíru (už jen k dobré výměře na perfektní zarybnění na rozdíl od rozsáhlých vod) je mnoho trofejních kusů, nejedná se o chovný rybník a ryby jsou daleko opatrnější, zejména největší kusy. Zrovna tak o vyspělosti a zkušenosti rybáře vypovídá i to, pokud například jednostranně zavrhuje rozsáhlé vody nebo naopak menší vody. Pravý profesionál v tomto směru nezavrhuje žádnou vodu a vyzkouší vše!

Otázka 3.

Co když chci přijet rybařit sám nebo s rodinou a jaké jsou ceny s chatkou?

Odpověď:

Pokud jste sám jsou vhodná místa  4 a 9,  buď bez zázemí nebo s přístřeškem a ledničkou, pro rodinu jsou ideální vybavené chatky, kde jsou podmínkou minimálně dvě zaplacené povolenky  jak je uvedeno v ceníku. V chatkách jsou i kamna na dřevo. Jinak např. povolenka od sedmi dnů včetně vybavené chatky s elektřinou od dvou, resp. tří rybářů stojí 650,- Kč na 24 hodin. Vždy záleží na délce pobytu a počtu rybářů, přičemž nejlevnější ceny mají ti rybáři, kteří nerybaří pouze víkendy. Všechny ceny máme uvedeny v ceníku včetně pravidel a podmínek. V případě nejasností stačí zavolat a vše rádi vysvětlíme.

Otázka 4.

Jak je to s přístupem na lovná místa na revíru a jak jsou umístěna?

Odpověď:

Všechna místa jsou ze tří stran revíru pohodlně dostupná ve vzdálenosti 30 až 250 metrů, takže odpadá nutnost dlouhého převážení (i zakrmování) všech rybářských věcí lodí, jak je tomu na velkých revírech. Kde je místo trochu strmější, tam je všude vybudováno molo a dobrý přístup pro ulovenou rybu. Kdo má více věcí máme připravena lehká kolečka s plastovou korbou 180l. Pokud nemá nový rybář představu o místech, vřele doporučujeme po předchozí telefonické domluvě nezávaznou návštěvu revíru a každý může předem sám posoudit, které místo mu bude vyhovovat či ne! Ideální představu o revíru si každý udělá nejlépe po návštěvě místa č.10, přičemž objednávky na rybolov jsou možné jak telefonicky, tak samozřejmě i osobně. Nejlépe je objednávka již rok dopředu kvůli obsazenosti revíru.

Otázka 5.

Je nutné používat podložku pod ryby a větší podběrák?

Odpověď:

Ano, pokud je nemáte  jsou k zapůjčení za 50,-Kč na 24hodin. Pokud chce kdokoliv válet ryby v hlíně a písku to může dělat na svazových a některých soukromých vodách, u nás to tak nechceme. U podběráku vyžadujeme minimálně 100cm ramena, podložka musí být vždy s držadly kvůli pouštění ryb (jesetera je vždy nutno chvíli ve vodě podržet), kdo jej nemá vše zapůjčíme! A kdo se ani potom neumí k rybám správně chovat včetně navrácení zpět do vody, doporučujeme navštěvovat jiné sportovní revíry. Bohužel musíme dodat, že Česko (i dle statistik) patří nejen v čistotě, ale i v chování a přístupu některých lidí k nejhorším v Evropě! To nám ukazuje i téměř 17 let hluboké praxe! Každý by se měl sám nad sebou zamyslet jak se chová i k ostatním a k okolí!

Otázka 6.

Jak je to s dosazováním ryb na revír?

Odpověď:

Každý rok pokud je šance nakupujeme kapry od 18 až 25kg i více a to pouze z výlovů chovných rybníků, pokud tam ovšem alespoň několik kusů vždy je. V revíru je vysazeno i dost ryb nad 20 a více kilo, nehledě na roční přírůstky.

Otázka 7.

Jak je to se zakrmováním a návnadami na ryby?

Odpověď:

Mimo rybky povoleny návnady, je zakázáno krmit vyjma PVA šnůry, díky tomuto opatření pak není voda překrmena jako u většiny revírů kde nejsou záběry nebo jen minimálně! Krmítka nejsou povolena.

Jinak máme daná pravidla a podmínky a ty se nemění! A každý rybář je s nimi seznámen. Komu se nelíbí, vřele doporučujeme návštěvu jiných revírů. Myslíme si, že máme co nabídnout všem solidním rybářům, zejména trofejní ryby, přístřešky, chaty na pohodové přespání, slušné zázemí, čistotu a chceme nadále patřit do absolutní špičky v celé republice, jak v zarybnění, tak i zázemí a jsme rádi, že se mnoho rybářů stále vrací.

Otázka 8.

Co když chci mít soukromí při rybolovu nebo chceme přijet rybařit ve skupině?

Odpověď:

 V případě většího soukromí je vhodné místo 1 a 10, pokud se jedná o více rybářů není problém domluvit místa vedle sebe, jak na bivak, tak i chatky.

Otázka 9.

Kolik je lovných míst na revíru a jak je to s ubytováním?

Odpověď:

Máme zde více nejrůznějších míst počínaje pouze stanovištěm na bivak, dále místa s přístřešky a ledničkami až po vybavené chatky s postelemi, což je ideální pro rybáře s partnerkami i dětmi. Vybere si každý kdo má zájem. Nevyberou si ti, kteří vždy a všude jen druhé kritizují a neumí rybařit a myslí si, že pár nocí rybolovu uspějí. Ale to nemá s opravdovým rybařením vůbec nic společného! Již poslední roky přemýšlíme zda uděláme pouze rybolov minimálně 5 až 7 nocí. Takových pohodových part k nám jezdí čím dál více!

 

+420 720 180 479
absolutní špička
  • nejlépe zarybněný revír s nejvyšším váhovým průměrem
  • výborné zázemí pro rybáře
  • ideální možnost sportovního rybolovu

Code: Tre.cz | Hosting: Webzde.cz copyright (c) 2009 Sebkuvrybnik.cz - Soukromý revír Přihlásit se